РЕГЛАМЕНТ

«VAST-AFM 2023/2024»

Регламент

відкритого Чемпіонату міста Миколаєва з футболу 5Х5 серед аматорських команд сезону 2023/2024 р.

І. МЕТА І ЗАВДАННЯ ЧЕМПІОНАТУ

• Виконання Комплексної програми розвитку 5х5 в місті Миколаєві.
  • Підвищення рівня майстерності футболістів.
  • Розвиток і популяризація футболу серед аматорських команд.
  • Визначення кращих команд міста Миколаєва з 5х5.

ІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМАГАНЬ

2.1 Загальне керівництво організацією та проведенням чемпіонату здійснює Асоціація футболу міста за підтримки компанії «Васт-Сервіс» Стаса Тепляка.

• Головний суддя змагань – Фішман Євген 0639778687.

ІІІ. СИСТЕМА ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

3.1. На першому етапі 2 групи (А і Б) по 11 команд грають одноколові турніри у кожній групі (всього 10 турів).

3.2. За результатами одноколового турніру команди, що посіли у групах (А та Б)  9-е, 10-е місця та 11 місце, формують Четверту Лігу (6 команд). У Четвертій Лізі – одноколовий турнір (5 турів), починають з «0» очок, тобто без урахування очок, набраних на першому етапі у групах. Далі, за результатами одноколового турніру у Четвертій Лізі —  плей-офф: півфінали (з 2 матчів) — 1-а команда з 4-ю, 2-а з 3-ю; фінали (з 1 матчу) — за 1-е, за 3-е та за 5-е місця у Четвертій Лізі.

3.3. Якщо на момент закінчення першого етапу кількість команд-учасниць значно зміниться  (через зняття команд зі змагань), що призведе до неможливості проведення подальших етапів Чемпіонату згідно прописаної в п.3.2 формули, можливе внесення змін до подальшої системи розіграшу для цих команд.

3.4. Команди, які за результатами одноколового турніру у групах (А та Б)  посіли перші 8 місць,  грають плей-офф 1 (з 2 матчів).: 1А-8Б, 2А-7Б, 3А-6Б, 4А-5Б, 5А-4Б, 6А-3Б, 7А-2Б, 8А-1Б. Переможці пар плей-офф 1 (8 команд) формують  Лігу 1, команди, які програли (8 команд) – Лігу 2.

3.5. У Лігах 1 та 2 – одноколовий турнір (7 турів), починають з «0» очок, тобто без урахування очок, набраних на першому етапі у групах.

3.6. Далі, за результатами одноколового турніру у Лігах 1 та 2 формуються нові Ліги:  1-4 місця Ліги 1 – Вища Ліга, 5-8 місця Ліги 1 – Перша Ліга, 1-4 місця Ліги 2 – Друга Ліга, 5-8 місця Ліги 2 – Третя Ліга.

У Вищій, Першій, Другій, Третій Лігах  — півфінали (з 2 матчів)  — 1-а команда з 4-ю, 2-а з 3-ю (місця  — згідно місць у Лігах 1 та 2); фінали ( з 1 матчу) — за 1-е та за 3-е  місця у Вищій, Першій, Другій, Третій Лігах.

3.7. Таким чином, кожна з команд Вищої-Третьої Ліг Чемпіонату  загалом зіграє в Чемпіонаті 22 матчі,  Четвертої Ліги – 18 матчів (5-а та 6-а команди – 16).

3.8. Переможці пар у плей-офф 1 та у півфіналах визначаються за кількістю набраних командами очок у цих матчах. У разі рівності очок (нічиї у обох матчах або по одній перемозі у кожної з команд пари), після другого матчу призначається серія шестиметрових ударів (по п’ять ударів). Якщо і вони не виявлять переможця, то 6-метрові удари пробиватимуться і далі до не забитого м’яча згідно із Правилами гри з футзалу.

IV. ВИЗНАЧЕННЯ МІСЦЬ У ТУРНІРНІЙ ТАБЛИЦІ

4.1. Місця команд в групах А, Б та Лігах 1,2 визначаються за більшою кількістю турнірних очок, набраних ними за підсумками всіх матчів після 1 кола. За перемогу у матчах команді нараховується три очки, за нічию – одне очко, за поразку очки не нараховуються.

4.2. У всіх випадках у разі рівності турнірних очок у двох або більше команд в групі перевага надається команді, яка:

г) має більшу кількість забитих м’ячів;

д) має меншу кількість штрафних балів за попередження та вилучення футболістів (попередження 1 бал, вилучення 3 бали).

V. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ, ОБОВЯЗКОВІ УМОВИ

5.1. До змагань допускаються аматорські футбольні команди, які спроможні виконувати вимоги чинного Регламенту. Факт заявки команди є свідченням безумовної згоди виконувати норми та вимоги цього Регламенту.

Не допускаються гравці:

• футзальної «Екстра-ліги»;
  • віку менше 15-ти років, на дату заявки гравця.

5.2. За відповідність заявок команд вимогам регламенту несуть відповідальність безпосередньо команди. Гравець не може бути заявлений одночасно більш, ніж за 1 команду.

5.3. За участь в матчах гравців, які не мають на це право відповідно до свого статусу, командам зараховуються ТП у всіх виявлених випадках, а гравці виключаються з заявок цих команд.

5.4. Трансферні та дозаявкові періоди триватимуть: 1. Для всіх команд —  до третього туру першого (у групах А,Б) етапу Чемпіонату (не більше 5-ти гравців). 2. Для всіх команд —  після закінчення першого етапу Чемпіонату, але до початку етапу плей-офф 1/матчів Четвертої ліги (не більше 3-х гравців). 3. Для команд Вищої-Третьої Ліг —  після закінчення одноколового турніру у Лігах 1 та 2, але до початку півфіналів у Вищій-Третій Лігах (не більше 2 гравців).

5.4.1. Дозаявки окремих гравців, раніше не заявлених в інших командах, можливі тільки в дозаявкові періоди.

5.5. Переходи гравців з однієї команди в іншу дозволені тільки в трансферні періоди. Гравець може змінити команду лише один раз за весь Чемпіонат.

5.5.1. Якщо команда знімається зі змагань, гравець отримує статус вільного агента і може бути заявлений за будь-яку з команд тільки в трансферні та дозаявкові періоди.

5.6. Гравцеві заборонено виступати за дві і більше команд.  При виявленні таких випадків гравець дискваліфікується на три матчі, а другій команді, за яку він зіграв, зараховуються ТП у всіх випадках.

При виявленні випадків внесення до протоколу матчу та/або виступу у матчі гравця, який не заявлений за команду, цей гравець дискваліфікується на 3 матчі, а команді, за яку він зіграв автоматично зараховується ТП.

5.7. Склад команди на гру 14 гравців, 1 тренер і 1 представник.

5.8. Заявки (зі складом команди до 18 гравців) подаються до початку першого туру Чемпіонату за встановленим зразком в електронному вигляді. Відповідальність за правильність заявки гравців несе представник команди.

VI. ЧАС І МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ

6.1. Ігри проводяться в залі спорткомплексу, згідно календаря змагань. Гра повинна відбутися у точно призначений час. Запізнення більше 10 хвилин  — ТП та команда оплачує на карту 400 грн . Переноси ігор не допускаються (крім форс-мажорних обставин). Команді, з вини якої не відбулася гра зараховується поразка 0-5.

6.2. Тривалість гри:

• І етап: 40 хвилин, два тайми по 20 хвилин «брудного» часу з хвилинною перервою.
  • Плей-офф 1, півфінали, фінали (за 1-е та 3-е місця у Лігах) — два тайми по 20 хвилин (19 хвилин «брудного» часу + остання одна хвилина в кожному з таймів чистий час.

VII. ВИМОГИ ДО ІГРОВОГО ЕКУПІРУВАННЯ ФУТБОЛІСТІВ

7.1 Основне ігрове екіпірування футболіста складається з футболки, шортів, гетрів, щитків та взуття. Кожна команда повинна мати мінімум два комплекти ігрового екіпірування контрасних кольорів на кожний матч (або манішки). У разі збігу кольорів, форму змінює команда гостей.

7.2. Кольори футболок футболістів команд не повинні збігатися з кольорами футболок арбітрів. Якщо кольори футболок арбітрів співпадають з кольорами футболок футболістів (крім воротаря), змінювати футболки повинні арбітри.

7.3. Форма (або манішка) гравця, який міняє воротаря, повинна відрізнятись від форми польових гравців команд.

VIII. СІДДІВСТВО

8.1. Змагання обслуговують арбітри, спрямовані суддівським комітетом АФМ і затверджені Асоціацією міста Миколаєва. Судді прибувають на місце змагання за 30 хвилин до початку матчу.

8.2. У випадку подачі протесту, тренер команди, що подає протест, повинен після закінчення гри повідомити арбітра і тренера команди суперника. Письмовий протест повинен бути вичерпним і мотивованим, підписаний тренером і протягом 24 годин направлений для розгляду головному судді змагань.

IX. ПРОТЕСТ.ПОРЯДОК ПОДАННЯ.РОЗГЛЯД.

9.1. Протест може бути поданий тільки тренером клубу впродовж 30 хвилин після закінчення матчу, про що повідомляється арбітру та команді суперниці. Факт подачі протесту (короткий виклад) фіксується арбітром в рапорті арбітра.

9.2. Протест може бути поданий щодо фактів, пов’язаних з недотриманням Правил гри або порушеннями положень Регламенту, пов’язаних з проведенням матчу.

9.3. Несвоєчасно поданий протест до розгляду не приймається. Протест не може бути поданий на:

• призначення (не призначення) вільного, штрафного або 6-метрового удару;
  • визначення (не визначення) виходу м’яча за межі майданчика і надання права введення м’яча у гру;
  • зараховане або не зараховане взяття воріт;
  • попередження або вилучення футболіста з майданчика.

9.4. Команда яка подає протест має сплатити одноразовий грошовий внесок в розмірі 500 гривень. Якщо протест задовольняється, то вищевказана сума повертається.

Х. ФІНАНСОВІ УМОВИ.

10.1.Клуб несе всі витрати, пов’язані з участю його команди в чемпіонаті.

10.2. Для відшкодування витрат, пов’язаних з проведенням чемпіонату затверджує суми та терміни сплати клубами заявкових та інших грошових внесків.

10.3. Оплата заявкового внеску за матчі чемпіонату здійснюється до третього туру чемпіонату.

10.4. Заявковий внесок за весь чемпіонат з команди становить 1500 грн. Внесок не поширюється на команди військових.

Кожна гра оплачується 400 грн. оплачується перед початком гри ( для оплати арбітражу та оренди зали).

ХІ.ШТРАФНІ САНКЦІЇ

11.1. У разі припинення матчу арбітром за вини однієї з команд, їй зараховується технічна поразка з рахунком (0:5). Якщо рахунок відповідного матчу на момент припинення вищий, ніж (5:0) на користь команди, якій зараховується перемога, то зберігається більш високий результат.

11.2. Якщо матч припинено, рішення щодо матчу приймає КДК АФМ у порядку передбаченому Дисциплінарними правилами УАФ.

11.3. У разі, якщо матч припинений з вини обох команд, то обом командам зараховується технічна поразка (0:5).

11.4. Матч не дограється з причин:

а) втручання в нього третіх осіб, у тому числі вболівальників;

б) недисциплінованої поведінки футболістів однієї чи обох команд;

в) присутності на майданчику в складі однієї або обох команд менше ніж 3-х футболістів.

11.5. У разі виникнення форс-мажорних обставин, рішення щодо дати проведення матчу приймає Комітет.

11.6. Право переносу матчу у випадках, не передбачених Регламентом, належить Комітету, після консультацій з клубами, матч яких переноситься.

11.7. Клуб зобов’язаний самостійно вести облік дисциплінарних санкцій, що застосовуються арбітром (жовтих та червоних карток), отриманих футболістами, і несе за це відповідальність.

11.8. Облік жовтих та червоних карток в матчах усіх етапів змагань ведеться разом.

11.9. При переході футболіста з одного клубу до іншого клубу жовті та червоні картки, а також дисциплінарні санкції не анулюються (зберігають чинність та враховуються при обліку).

11.10. За кожні три жовті картки, отримані у матчах футболіст підлягає відстороненню на один матч.

11.11. Дві жовті картки, отримані футболістом в одному матчі, при обліку враховуються як червона картка і такі попередження не враховуються при підрахунку загальної кількості попереджень. Футболіст автоматично пропускає один наступний матч у змаганні, в якому була отримана червона картка, без рішення КДК.

11.12. За червону картку, отриману за «позбавлення суперника очевидної гольової можливості», футболіст автоматично підлягає відстороненню на один наступний матч у змаганні, в якому була отримана червона картка, без рішення КДК.

11.13. Футболіст, який отримав червону картку не має права брати участі в офіційних матчах до рішення КДК та закінчення терміну його відсторонення. Строк дії відсторонення футболіста від участі у змаганнях розпочинається з моменту вилучення футболіста з поля.

11.14. За участь в матчах гравців, які не мають на це право через  дисциплінарні санкції (жовті та червоні картки, відсторонення), командам автоматично зараховуються ТП у всіх виявлених випадках.

ВІДСТОРОНЕННЯ:

• За агресивну поведінку під час гри (*використання гравцем, який не веде боротьбу за м’яч, надмірної сили чи жорстокості щодо суперника. Крім того, агресивною поведінкою вважається використання надмірної сили жорстокості щодо партнера по команді, глядачів, офіційної особи матчу, або якої-небудь іншої особи. Агресивна поведінка може проявлятися на майданчику для гри, а також, за її межами, не залежно від того знаходиться м’яч в грі чи ні);
  • За непристойні, образливі і / або нецензурні вирази і / або демонстрацію жестів (* такі дії розцінюються як серйозний прояв непристойної поведінки незалежно від того, кому вони адресовані (супернику, партнеру по команді, арбітрів, офіційних осіб / представників глядачів і т.д.  ) до, під час або після закінчення матчу).

Відсторонення мінімум на 4 (чотири) матчі і більш.

• Застосування надмірної сили з нанесенням травми гравцеві;

Відсторонення мінімум на 5 (п’ять) матчів і більш.

• бійка до, під час і після матчу, завершення тайму або його зупинки (* удар або спроба удару суперника, партнера по команді, арбітрів, офіційних осіб / представників, глядачів і т.д.);
  • плювок в бік суперника, партнера по команді або сторонньої особи.
  • будь-які прояви расизму.

Відсторонення мінімум на 6 (шість) місяців і більше.

• застосування фізичної сили до офіційних осіб / представників під час матчу;
  • масова бійка до, під час і після матчу або після його зупинки;
  • плювок в бік офіційної особи / представника.

Відсторонення мінімум на 10 (десять) місяців і більше.

• Умисне нанесення тяжкої травми, що призвело до втрати працездатності (* супернику, партнеру по команді, арбітрів, офіційних осіб / представників глядачів і т.д).

Відсторонення мінімум на 8 (вісім) місяців і більше.

• Застосування фізичної сили до офіційних осіб / представників до або після закінчення матчу.

Відсторонення мінімум на 4 (чотири) місяці і більше.

• Порушення вимог Регламенту зі статусу і трансферів футболістів.

Відсторонення мінімум на 12 (дванадцять) місяців і більше.

Дисциплінарні санкції можуть бути зняті з порушника в разі письмового звернення керівництва команди до головного арбітра змагань з проханням скоротити термін відсторонення:

• 1 матч (* обов’язкова дискваліфікація) + 1 матч (* умовна дискваліфікація, якщо гравець отримує дисциплінарні санкції у вигляді РК, КК він відсторонюється на ще один матч).
  • 1 матч (* обов’язкова дискваліфікація) + 2 матчі (* умовна дискваліфікація, якщо гравець отримує дисциплінарні санкції у вигляді РК, КК він відсторонюється на ще два матчі, незалежно від того в якій грі отримані дисциплінарні санкції).
  • матчі (* обов’язкова дискваліфікація) + 2 матчі (* умовна дискваліфікація, якщо гравець отримує дисциплінарні санкції у вигляді РК, КК він відсторонюється на ще два матчі, незалежно від того в якій грі отримані дисциплінарні санкції).
  • матчі (* обов’язкова дискваліфікація) + 3 матчі (* умовна дискваліфікація, якщо гравець отримує дисциплінарні санкції у вигляді РК, КК він відсторонюється на ще три матчі, незалежно від того в якій грі отримані дисциплінарні санкції).

XII. НЕЯВКА КОМАНДИ НА МАТЧ. ВИКЛЮЧЕННЯ КОМАНДИ ЗІ ЗМАГАНЬ.

12.1.За неявку команди на матч чемпіонату без поважної причини їй зараховується технічна поразка (0:5), команді-суперниці – технічна перемога (5:0), при цьому матч не вважається зіграним, а до клубу, команда якого не з’явилась на матч, застосовуються дисциплінарні санкції. У цьому випадку арбітри та присутня команда не виходять на майданчик. Арбітри заповнюють відповідні рапорти.

12.2.Якщо обидві команди не з’явилися на матч чемпіонату без поважних причин, їм зараховується технічна поразка (0:5), при цьому матч не вважається зіграним, а до клубів застосовуються дисциплінарні санкції.

12.3.Команда, яка вдруге, протягом спортивного сезону, не з’явилася на матч без поважної причини, автоматично виключається зі змагань, а футболістам команди надається статус «вільних агентів» згідно рішення Комітету.

12.4.Якщо команда, яка знята зі змагань, провела половину і більше матчів, їй в подальшому зараховуються технічні поразки в матчах, які залишились (-:+), а командам-суперницям зараховуються технічні перемоги (+:-), якщо менше половини матчів – результати матчів за участю даної команди анулюються.

12.5.Всі грошові внески клубу, команду якого виключено з чемпіонату, клубу не повертаються.

ХІІІ. НАГОРОДЖЕННЯ

13.1. Нагородження переможців і призерів чемпіонату проводить АФМ по закінченню чемпіонату.

13.2. Клуби-переможці та призери чемпіонату нагороджуються безпосередньо після матчу, який остаточно визначив місце команди в чемпіонаті.

13.3. Команди переможці та призери змагань нагороджуються пам’ятними Кубками, гравці команди– медалями. Найкращі гравці індивідуальними пам’ятними призами від організаторів.

XIV. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

14.1. Організатори мають забезпечити заморозкою та аптечкою по запиту представників команд.

14.2. Чемпіонат проходить без наявності лікаря, так як змагання здійснюється в межах міста, у разі потреби швидка допомога прибуде у найкоротший час.

ІНШІ ПИТАННЯ

• В умовах воєнного стану в Україні, АФМ може приймати оперативні рішення, пов’язані з організацією та проведенням змагань, в т.ч. вносити зміни та доповнення до даного регламенту. У разі виникнення запитань які не прописані в регламенті рішення приймаються згідно з Регламентом VBET Екстра-ліги сезону 2023/24.